sanadata logo
 
services

بازدید امروز 68
بازدید دیروز 381
بازدید ماه 1402
بازدید کل 510548
افراد آنلاین 3
اینجا هستید: Skip Navigation Linksصفحه نخست : آموزش اینترنت به زبان ساده : پست الکترونیک : نحوه بررسی نامه های دریافتی در یاهو
[1390/01/30 :تاریخ][تعداد نمایش:2828] [قبلی][بعدی] [نسخه چاپی]
نحوه بررسی نامه های دریافتی در یاهو

پس از ساختن پست الکترونیکی نوبت به چک کردن نامه های رسیده می باشد برای این کار به آدرس mail.yahoo.com بروید که محل وارد کردن username و password است پس از وارد کردن آنها روی Sign in کلیک می کنیم.


1.jpg

با sign in کردن وارد محیط میل میشویم که از یکسری پوشه در آن است که ما فعلا با inbox(پوشه اصلی نامه ها)کار داریم بقیه را بعدا توضیح می دهیم برای خواندن ایمیل های دریافتی باید روی inbox کلیک کرد داخل پرانتز روبروی inbox تعداد نامه های نخوانده شده را نوشته است


6.JPG

با کلیک روی inbox نامه های رسیده را مشاهده می کنید که به شکل زیر است


checkmail1.jpg


Sender: نامی است که فرستنده با آن نام برای شما ایمیل فرستاده است subject:موضوع نامه که از روی آن می توان نامه های هرز یا spam را تشخیص داد اگر در این قسمت در ابتدای موضوع Re آورده باشد این نامه در پاسخ به نامه شما آمده است.

date تاریخ فرستاده شدن نامه و size: حجم نامه می باشد

نامه هایی که باز نشدهان پررنگ تر می باشند برای خواندن ایمیل ها روی پیوند Subject هر ایمیل کلیک کنید.

برای حذف یک ایميل مربع تعبیه شده در کنار Sender هر ایمیل را به حالت انتخاب درآورید و پس از مشخص کردن ایمیل ها برای حذف، دکمه Delete را بزنید.

برای رفتن به صفحات قبل و بعد به گزینه هایPrevious و Next استفاده کنید

یک نمونه نامه باز شده به شکل زیر است:

checkmail2.JPG


Date تاریخ، From نام و ایمیل فرستنده و Subject عنوان ایمیل را مشخص می کند.

To مشخص می کند که فرستنده، این پیام را به چه اشخاصی فرستاده است.

اگر فونت متن بهم ریخته بود، روی صفحه راست کلیک کنید و در قسمت Encoding گزینه Unicode یا Arabic را انتخاب کنید که موجب اصلاح فونت میشود.

اگر فایلی به متن شما ضمیمه یا Attach شده باشد به صورت Attachment مشخص شده است که می توان آنرا دانلود کرد. برای این کار روی scan and save to computerکلیک می کنیم

checkmail3.JPG

پس از بررسی توسط ویروس کش یاهو نتیجه بصورت زیر اعلام میشود برای ذخیره کردن آن روی گزینه download attachment کلیک ومکان ذخیره را مشخص می کنیم.

checkmail4.JPG


بیشترین ویروس هایی که از طریق ایمیل منتشر می شوند از طریق Attachment ها هستند، پس از باز کردن فایل های Attach افراد ناشناس خودداری کنید.


[1390/01/30 :تاریخ][تعداد نمایش:2828] [قبلی][بعدی] [نسخه چاپی]